Mapování RP

Seznámení s analýzou výsledků průzkumu Společnosti pro ranou péči 2022.

Hlavní rubrika: Aktuality
Rubriky: Aktuality
Datum zveřejnění: 31. srpna 2022

Vážení členové Asociace RP,

předáváme Vám informaci a možnost čerpání dat z materiálu, který vypracovala Společnost pro ranou péči a vznikl na základě odpovědí poskytovatelů rané péče. 

Jedná se o podklady, které vypovídají o současné situaci podfinancování, nepružnosti některých krajských sítí – nedostatečných kapacitách, atd. Tento materiál můžete využít v rámci Vašich dalších vyjednávání v regionu, kde služby poskytujete. Můžete se  v jednotlivých krajích k jednání spojit, pokud to půjde - abyste vystupovali společně a společně jednali o dalším možném postupu. Můžeme Vám pomoci se propojit, předat kontakty nebo iniciovat setkání.

Pokud byste potřebovali v jednáních podpořit nebo se poradit, jak je možné tyto podklady dále využít, můžete se kdykoli obrátit na Komisi PR a legislativa – email: komisepr@arpcr.cz a rádi Vám pomůžeme.

Budeme se jím nadále zabývat a pracovat se získanými informacemi tak, abychom pomohli ke stabilizaci kapacit a financování rané péče napříč Českou republikou.

Je velmi důležité mluvit o podmínkách, za kterých je raná péče nyní poskytována. V příštím roce plánujeme jako Asociace setkání členů, které by bylo zaměřené právě na problematiku financování, kapacit apod. – ukázky dobré praxe, ale také zjištění, jak se k rané péči přistupuje v jednotlivých krajích.

Materiál ke stažení je dostupný zde: https://www.ranapece.cz/2022/08/24/mapujeme-situaci-rane-pece-v-ceske-republice/